O czym pamiętać zaczynając inwestować na Giełdzie Papierów Wartościowych?

Przed rozpoczęciem inwestowania na giełdzie warto nabyć podstawową wiedzę dotyczącą podstawowych pojęć z zakresu inwestowania na GPW. Można ją nabyć, zapoznając się z darmowymi informacjami dostępnymi w Internecie.

Nabywanie wiedzy z zakresu inwestowania na GPW

Inną możliwością jest zakup poradnika dla początkujących lub e-booka, gdzie wszystkie najistotniejsze informacje będą odpowiednio usystematyzowane i przedstawione w przystępnej formie, co z pewnością ułatwi przyswajanie wiedzy z tego zakresu.

Nabycie podstawowej wiedzy z zakresu inwestowania na GPW pozwala podjąć decyzje o rozpoczęciu robienia tego na własną rękę.

Otwarcie rachunku maklerskiego

Kolejnym krokiem będzie wybór odpowiedniego rachunku maklerskiego dostosowanego do potrzeb. Dana osoba powinna ustalić, czy nastawia się typowo na inwestowanie długoterminowe, czy może sprzedawać i nabywać papiery z większą częstotliwością. To pozwoli dobrać opłaty i wysokość prowizji tak by były one, jak najbardziej opłacalne dla danej jednostki. Po wybraniu optymalnego rozwiązania należy podpisać umowę z domem maklerskim lub bankiem oferującym możliwość otwarcia takiego rachunku. Często istnieje możliwość udania się w tym celu do danej jednostki lub zrobienia tego za pośrednictwem Internetu.

Nabycie pierwszych akcji

Otworzenie rachunku stwarza możliwość rozpoczęcia inwestowania poprzez przelanie na niego określonej kwoty pieniędzy.

Określona pula pieniędzy powinna być dokładnie przemyślana oraz pochodzić ze stricte przeznaczonych na ten cel oszczędności. Zakup pierwszej akcji jest niezwykle intuicyjny. W tym celu wystarczy na określonej stronie złożyć dyspozycje. W ten sposób dokonana zostanie pierwsza transakcja.