Jak używane są kryptowaluty? – informacje dla początkujący

Podobnie jak tradycyjne waluty, kryptowaluta została wymyślona, aby używać jej do kupowania i sprzedawania rzeczy, jednak ponieważ nie została jeszcze powszechnie przyjęta jako oficjalna forma waluty, jesteś ograniczony tym, co możesz za nią „kupić” w tej chwili – jesteśmy bardzo daleko od możliwości wejścia do sklepu i zapłacenia za bochenek chleba za pomocą kryptowaluty, na przykład.

Kryptowaluty dla początkujących

Zamiast tego, ponieważ mają one potencjał wzrostu wartości, wiele osób używa obecnie kryptowalut jako alternatywnej formy inwestycji. W ten sam sposób, w jaki ktoś kupiłby akcje firmy w nadziei, że ich wartość wzrośnie i będzie można je sprzedać z zyskiem, ludzie zwracają się ku kryptowalutom z nadzieją, że z czasem zarobią na nich dużo pieniędzy.

Początki kryptowalut

Wielu z pierwszych użytkowników było w stanie zarobić miliony inwestując w kryptowaluty, ponieważ ich szybki wzrost popularności spowodował astronomiczny wzrost wartości w ciągu pierwszych kilku lat. Od tego czasu kryptowaluty zyskały reputację „szybkiego wzbogacenia się”.

Jednak jest mało prawdopodobne, aby ten sam poziom wzrostu został powtórzony, a obecnie kryptowaluty są bardzo zmienne, więc jest to dość ryzykowne miejsce dla kogoś, kto inwestuje swoje pieniądze. Ważne jest, aby zrozumieć, gdzie umieszczasz swoje pieniądze przed rozpoczęciem inwestowania, ponieważ bez odpowiedniej wiedzy istnieje duża szansa, że możesz stracić. Z kryptowalutami są tak zmienne, jeśli miałyby być szeroko przyjętą formą waluty, ten bochenek chleba, który kupiłeś w poniedziałek za Bitcoin o wartości równoważnej 1 dolarowi,  może kosztować cię 0,70 lub 1,30 dolara we wtorek!

Czy powinienem inwestować w kryptowaluty?

To, czy inwestowanie w kryptowaluty jest dla Ciebie odpowiednie, zależy tak naprawdę od tego, co chcesz osiągnąć. Jeśli chcesz trochę pograć i nie martwisz się zbytnio o to, czy odzyskasz swoje pieniądze, czy nie, to z pewnością możesz spróbować. Jeśli jednak (jak większość z nas) nie możesz sobie pozwolić na utratę pieniędzy, to nie jest to nasza rekomendacja, aby zacząć bawić się w inwestycje w kryptowaluty. To naprawdę nie jest taktyka „szybkiego wzbogacenia się”, za którą się ją uważa – to w rzeczywistości bardziej jak hazard, ponieważ naprawdę może pójść w każdą stronę.

Zamiast tego, powinieneś porozmawiać z doradcą finansowym (takim jak my), abyśmy mogli przeanalizować Twoje finanse i wybrać bardziej odpowiednią opcję inwestycyjną, która jest zgodna z tym, jak duże ryzyko możesz podjąć.